| anonim_4396 a întrebat:

Am depus cerere de transfer la doua licee diferite, iar azi am fost sunat de la primul ca m-au acceptat.

Daca voi fi contactat si de la celalalt liceu cum ca voi fi acceptat, ce pot sa le spun daca nu vreau sa mai merg la ala?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Foarte simplu: le spui ca deja te-ai transferat la altul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poți sa te duci la celălalt liceu, și sa le precizezi faptul că o alta cerere de transfer a fost aprobată. Poți retrage dosarul din câte am înțeles de pe forumurile educaționale, și sa ceri retragerea procedurii/cererii de transfer către liceul respectiv. Vei primi in orice caz, mai multe informații in biroul secretarilor din instituția respectiva.

Niciodată sa nu alergi după doi iepuri deodată! happy

| Gaby212 a răspuns:

Le spui car ca ai renuntat...
Desi nu e tocmai frumos, asta e situatia.