| PrecioussGirl a întrebat:

Am facut timp de un an jumate meditatii la engleza, iar acum scoala s-a terminat si nu stiu cum sa fac sa nu uit ceea ce am invatat in tot acest timp la meditatii. Idei? Multumesc.

4 răspunsuri:
| miTzuliK93 a răspuns:

1. Pentru gramatica, faci exercitii. Gasesti pe Google astfel de exercitii cu sutele.

2. Pentru limbaj si comunicare orala, iti recomand vizionarea a cator mai multe filme si seriale. Iti vei dezvolta modul de comunicare mai mult decat crezi + ca te si relaxezi intre timp. Daca te simti in stare sa le vizionezi si fara subtitrare, atunci te provoc sa fac asta. Iti va prinde bine.

| Blamely a răspuns:

Uită-te la filme, vorbește online cu persoane dinafara țării, vezi versurile la orice melodie în engleză pe care o asculți. Eu așa am învățat

| IulicaBiancutza a răspuns:

Un simplu lucru trebuie sa faci, dupa mine; ar trebui sa repeti din cand in cand sau mai mereu in vacanta atunci cand stai degeaba! Sper sa te ajut! Fundita?

| Ioan_Gheonea_1976 a răspuns:

Poti sa faci urmatoarele
Iti cumperi o carte de engleza(de completat daca stii tot sau de invatat daca nu stii tot)
Mai faci meditatii
Socializezi cu pritenii si familia in aceasta limba

Sper ca te-am ajutat. Funda?