| dubssssssss a întrebat:

Am fost acceptat la Facultatea de Litere din Craiova, la engleza-germana.In tot acest timp, am crezut ca a doua limba pe care o voi studia acolo va fi invatata de la 0, insa azi dimineata mama m-a anuntat ca a gasit blog-ul unui student de la aceeasi facultate,in care acesta spunea ca germana trebuie, de fapt, stiuta la nivel mediu.Este adevarat, ca trebuie sa stiu deja germana pentru Litere sau se va lua de la 0 la facultate?

7 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"Este adevarat, ca trebuie sa stiu deja germana pentru Litere" - da, este!

| Catrice a răspuns:

Pentru limbi d-astea care se mai studiază la unele facultăți se cer niste cunoștințe.
Da' facultatea nu are site.

| PainTech a răspuns:

Faina poza de profil.

| JicaContra a răspuns:

De ce nu le dai telefon sa intrebi?!?

| dubssssssss explică (pentru JicaContra):

Nu raspunde nimeni la secretariat, de la 10 august

| zurick a răspuns (pentru dubssssssss):

Probabil secretariatul e în concediu. Sigur găsești pe Facebook grupul facultății, întreabă acolo

| JicaContra a răspuns (pentru dubssssssss):

Inteleg, atunci insepectoratul judetean urmat de ministerul invatamantului, cineva TREBUIE sa stie