| Legos a întrebat:

Am fost acceptat la liceul la care vreau sa ma transfer dar imi e frica ca, consiliul de administratie al vechiului liceu imi va refuza cererea si nu ma voi putea transfera.Ce ma fac?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Consiliul de administratie a liceului de unde te transferi nu aproba sau respinge transferul, acesta da doar un aviz consultativ de care liceul de transfer nu este obligat sa tina seama, chiar daca ar fi negativ.
Daca liceul de transfer ti-a aprobat transferul, in sedinta Consiliului de Administratie, atunci esti transferat si liceul acesta va solicita dosarul tau de la liceul anterior.