| amst a întrebat:

Azi am sustinut proba la romana la bac.
Am o intrebare.
Am ingrosat doua litere dintr-un cuvant si dupa l-am taiat si l-am scris dedesubt corect. E posibil sa fie considerat semn si sa mi se anuleze lucrarea?
Multumesc.

2 răspunsuri:
| Shatteredx a răspuns:

Daca l-ai taiat cu o linie dreapta si nu ai desenat caini si pisici pe acolo atunci nu ti se va anula nimic. In caz contrar, mi se va anula si mie pentru. ca si eu am taiat la partea I

| DaniEllaG a răspuns:

Eu vreau sa stiu ce ati scris la partea a 3-a, eu am luat luceafarul. si vis-a-vis de ce ai intrebat, nu se va considera semn, deoarece ai taiat cu o linie. daca lasa-i mazgalitura acolo atunci puteai sa te ingrijorezi.