| Uuuuuuu a întrebat:

Am o intrebare legata de subiectele de la Evaluarea Nationala.La exercitiul 3 subiectul I am scris" mai tarziu " si "vara". Este corect? Cat imi scade daca in loc de atribut adjectival am scris atribut pronominal? Daca am scris la compunerea de 10-15 raduri, 16 randuri cu cat se depuncteaza? Multumesc.:*

Răspuns Câştigător
| 123lalala a răspuns:

Da este corect, asa trebuia! acolo o sa iti scada deoarece nu e tot una pronominal cu adjectival, iar in privinta compunerii nu iti va scadea nimic. daca ai facut-o frumoasa sa nu ai stres
bafta la mate :* fundita?