| RayKzor51 a întrebat:

Am luat 3, 80 si am facut contestatie la matematica, oare voi lua 5? Avand in vedere ca m-am uitat in barem si mi-am calculat punctele, mi-a iesit nota 5. Probabil unii corectori nu puncteaza daca incepi exercitiul sau daca inlocuiesti niste termeni, nu dau acele 2-3 cum e si in barem.

6 răspunsuri:
| LisaJulie a răspuns:

Eu cred ca vei lua, mulți profesori corectează in graba

| pisica90 a răspuns:

Trebuie să fi sigura că ai făcut grilele pentru nota 5! mai ți minte câte grile ai greșit?

| NurseNico a răspuns:

Nepoata mea a facut o lucrare de nota 7.50 (calculata de noi dupa baremul de corectare cu raspunsurile ei) si corectorii i-au acordat nota 5.15, deci se poate sa fi fost o greseala. Iti tinem pumnii si asteptam rezultatele de la contestatie. happy

| RayKzor51 explică (pentru NurseNico):

Multumesc mult doamna! poate e o greseala, daca nu, dau si in toamna=D

| danielle162 a răspuns:

Eu zic sa faci contestatie.O prietena de-a mea a luat 5, 25 si i-a crescut nota cu 2 puncte, ajunand la 7, 25

| RayKzor51 explică (pentru danielle162):

La matematica sau la ce materia i-a crescut?