| Gabriel_Ianis_2000 a întrebat:

Cu media de 8 fix la admiterea la liceu am sanse in
Economic(Virgil Madgearu) pe filogie?
Sau
Spiru Haret (filologie)
Stau in Ploiesti

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cine poate sti? Media de admitere se modifica de la an la an depinzand de calitatea celor ce vor sa intre. Daca ei au 100 de locuri si 150 de insi au media peste 9, normal ca unul cu 8 nu va intra! Dar daca ei au 100 de locuri si 150 de candidati au media doar peste 7, atunci unul cu 8 intra.

| DeathOfDreams a răspuns:

Uită-te pe listele de admitere de anul trecut și vezi singur.

| onlychengs a răspuns:

Media se modifica de la an la an si e doar orientativa
Un liceu care a avut media 9 intr-un an poate foarte frumos sa scada la 8
Depinde de candidatii din acel an