| Exbycbjgcvbhxxvhdxvgfxsawfvgfcbg a întrebat:

Am nevoie de ajutorul unui profesor.
Eu am rămas repetent anul acesta dar din câte știu înainte de a rămâne repetent părinții mei nu au fost sunați pentru a le fi transmisă situația dar nici nu am primit fișa acasă precum că am rămas repetent.
Am aflat că am rămas repetent abia la deschiderea școlii pe 5 sept., este normal?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ai aflat tu demult ca esti repetent dra nu ai dat doi bani pe asta, ca absentele si notele proaste de la scoala au condus la repetentie si apoi, scoala a trimsi cu siguranta scirosi parintilor, dar nici aia nu s-au obosit sa raspudna.
Deci, repeti anul si inveti din greseli, ca sa nu repeti inca odata aceeasi clasa de mai multe ori.

| sierra1 a răspuns:

Nu trebuia să sune nimeni să-ți anunțe realizarea.
Faptul că ești repetent e o surpriză pentru tine, aflând abia acum?
Hai să râdem cu toții...sau chiar e o surpriză tu necălcând pe la școală cu lunile?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu este normal.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Nu cred! Știai foarte bine ce note slabe ai, trebuia sa te prezinti la corigenta, iar faptul ca ai lipsit ai fost declarat repetent. NU EXISTĂ elev care să nu fie informat de notele pe care le are.

Școala le va putea dovedi părintilor ca au trimis acasa scrisoare recomandata in care erau informati despre situatia ta scolara, iar toate scrisorile trimise au numar de inregistrare.
Succes in noul an școlar, iar dacă nu inveti, ori absentezi mult si nemotivat se poate repeta situatia.

| Fatamuntilor a răspuns:

Daca parintii tai s-ar fi prezentat macar la sedinte ar fi aflat ca ai probleme.Eu zic ca nu s-a ocupat destul de tine.Ei sunt principalii vinovati!
Vrei sa spui ca esti un elev model cu note bune, nu ai absentat, ai o conduita de individat si ai ramas repetent?
Atunci da, nu e normal!