| romavik1 a întrebat:

Am nevoie de ajutorul vostru. Sunt din Basarabia,anul acesta am terminat gimnaziul si as dori sa fac liceul in Iasi. Ajutati-ma va rog cu alegerea unui liceu mai bun.(am media 9, 66)...

Răspuns Câştigător
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună!

1. Colegiul Naţional
2. Colegiul Naţional Costache Negruzzi
3. Colegiul Naţional Emil Racoviţă
4. Colegiul Naţional Mihai Eminescu.

Acestea sunt cele mai bune colegii din judeţul Iaşi. Dacă vrei să înveţi carte cu adevărat, atunci alege unul dintre ele. La toate se intră cu medii peste 9 şi sunt admişi numai elevi foarte buni.
Dacă aş fi în locul tău eu aş alege Colegiul Naţional Mihai Eminescu. Eu am învăţat acolo în V-VIII şi îţi spun cu toată sinceritatea că am plecat de acolo cu foarte multe cunoştinţe şi am avut succes mai departe la liceu. Sunt profesori foarte bine pregătiţi, este un colegiu prestigios unde se pune accent pe disciplină şi bun simţ.

Succes pe mai departe!

2 răspunsuri:
| iubesc a răspuns:

Buna. Daca ai media asa mare ai putea sa te inscrii la Liceul Pedagogic Vasile Lupu din Copou. Daca te inteseaza niste informatii cauta-ma. E un liceu foarte bun, profesori pregatiti. Eu tocmai am terminat aici.

| souris a răspuns:

Buna!

Colegiul Naţional Mihai Eminescu este foartee bun eu invat acolo si sunt foarte buni profesori.
FUNDA?