| c0pil1n a întrebat:

Am nevoie de un site de unde pot sa invat engleza.
Vreau sa incep cursuri de limba engleza.
Daca stiti un site online care sa ofere si un certificat la final de curs, multumesc

Răspuns Câştigător
| AvalohAlyn a răspuns:

Mai bine iei de pe pe Emag o carte buna care are și cd Engleza fara profesor.
Daca vrei certificat există cursurile prin corespondenta Eurocor dar e scump.
Cea mai buna varianta e sa cauți un curs la o firma /școală care face cursuri contra cost de engleză și să te duci fata in față 2-3 luni și apoi îți iei și certificatul și ai învățat și cu cineva autorizat.Cursurile online în general nu îți oferă certificat, sunt gratis in mare parte și sunt că sa te ajute pe tine puțin să înveți o limbă străină nu pentru profit.Doar cele din care iese un profit de pe urma cursanților îți oferă certificat.

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Numai daca urmezi un curs contracost primesti diplomă sau certificat care sa ateste ca ai inceput cursurile de la data de pana la data de, altfel daca faci online nu vei primii nimic, online gasesti gratis cursuri dar nu vei invața la fel ca in clasa cu profesor care stie limba la perfectie.

| Lukasssz a răspuns:

Incearca aplicatia dualingo!