| zuzapitika a întrebat:

Am nevoie urgenta de raspuns la intrebare de logica:
doua trenuri pleaca din A si respectiv B, situate la 500 km distanta.de pe primul tren in clipa plecarii, zboara o musca cu 300km/h si face naveta intre cele 2 trenuri pana cand aceste se ciocnesc si musca moare. ce distanta a parcurs musca pana in clipa mortii?

5 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Cine ți-a dat „ problema", asta super-tâmpită!
Trenurile nu trebuie să se ciocnească!
Cine a spus, că trenurile au obligația, să se ciocnească?
Altă treabă nici că avea musca aia, decât să facă naveta între cele 2 trenuri.
De ce nu a cerut numărul de la bocancii celor 2 mecanici de tren ( sau șoferi de tren-sau cum se numește ăla, care manevrează trenul )?

| BYGGeo a răspuns:

Pai 0 km din doua motive:
1) nu se specifica viteza trenurilor deci trenurile nu au plecat
2) o munsca nu poate zbura cu 300km/h ca nu e ferari

| zuzapitika explică (pentru BYGGeo):

Multumesclaughing)))

| BYGGeo a răspuns (pentru zuzapitika):

Nu imi dai si mie o funda mica asa la glume

| DroXx_6315 a răspuns:

Eu as fi avut alta varianta, dar daca zici ca e bine, pentru ce sa mai pierd vremea? big grin