| anonim_4396 a întrebat:

Am o cunoștință care e nevoită să renunțe la liceu după încheierea anului școlar în curs. Acum e în clasa a 11-a și a împlinit deja vârsta de 18 ani și a făcut cerere de acordare a alocației în continuare. Ce trebuie să facă pentru a nu mai primi alocația? Nu vrea probleme cu legea.

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Spune-i să se ducă la secretariat, iar secretara liceului o va pune să completeze o cerere. Cererea inițială de acordare a bursei, poate fi anulată.

| aestahv a răspuns (pentru floresdemayo):

Bursei sau alocației? Pentru că în cazul persoanei respective este vorba de alocație, nu de Bursă.

| floresdemayo a răspuns (pentru aestahv):

Bursă, alocație... tot despre "bani" e vorba...
Același lucru și pentru anularea alocației, jolenelfy. Să meargă la secretariat. Se va rezolva totul. happy