| DuteVino a întrebat:

Cati km are Nilul pe teritoriul Egiptului.

Multumesc.

Răspuns Câştigător
| unCalutz a răspuns:

Din cei 6671 km ai Nilului 1500 km sunt in Egipt.

Sper ca te-am ajutatwinking

9 răspunsuri:
| unCalutz a răspuns:

Multumesc pentru funditahappy

| kleorys a răspuns:

Nilul, miezul Egiptului, curge de-a lungul tarii pe o lungime de 1550 km happy

| Smiley a răspuns:

Are 6671 km... fundita?

| Muhteşem a răspuns:

Nilul,cel mai lung fluviu din lume(6. 700km), cu 1.500 km pe teritoriul Egiptului

| Detecandy a răspuns:

Total are 7.200 km.
pe teritoriul egiptului 1200 km.
http://www.travelrom.ro/index.php?cu=subcategorie&idm=6&idc=19
punct de cautare: relief [aici gasesti informatia]

| Melody a răspuns:

1500 km

(Nilul, cel mai lung fluviu din lume (6.700 km), cu 1.500 km pe teritoriul Egiptului, pătrunde în ţară pe la N de Wadi Halfa, curge printr-o vale strâmtă,...)

| mihaelapisica a răspuns:

Buna inainte de toate sper ca imi vei da fundita pentru ca am raspuns prima, Nilul are pe intraga sa lungime in total 6671 km, are emisarul Marea mediretara, iar pe teritoriul egiptului are aprox 1020 km.

| Alkyda a răspuns:

1545 km

| DuteVino explică:

Va multumesc