| Wolfie51 a întrebat:

Am o întrebare Cornul și laptele se vor întoarce în școlile din Bacău în semestrul 2?

1 răspuns:
| dannyel86 a răspuns:

Trebuie sa intrebi la scoala daca programul se va derula in semestrul 2. Inteleg ca in primul semestru a fost suspendat.
„La acest moment, este în vigoare acordul cadru multianual încheiat între Consiliul Județean Bacău și furnizorii și distribuitorii de produse, dar, din cauza pandemiei de Covid 19 și a imposibilității predicției evoluției acesteia pe termen scurt, precum și a scenariilor care se aplică la nivel de unități școlare, la această oră așteptăm linii directoare de la Ministerul Agriculturii care să stipuleze modalitatea de lucru pentru perioada următoare", a declarat Dana Pricopie, de la compartimentul de Comunicare al CJ Bacău.