| bianca927 a întrebat:

Am o întrebare despre banii marcați. Cum funcționează? am înțeles ca sunt marcați de poliție, dar cum revin la ei?
Adică stiu ca te prind dacă i-ai furat și folosit intr-un magazin, dar de unde își dau seama unde sa-i caute?
(am văzut un tiktok despre ei si m-a luat curiozitatea)

2 răspunsuri:
| Fatamuntilor a răspuns:

Sunt marcati special, vizibil doar cu ajutorul unor aparate!
flagrantele sunt organizate, iar politistii sunt pe faza si il inhata pe respectivul, ii ia plicul cu bani si se aplica legea.In niciun caz nu va ajunge in magazine,

| Florinn125 a răspuns:

Banii sunt marcați pentru "flagrant". Ei pun banii în acel flagrant iar apoi îi caută direct la cel căruia i-au organizat flagrantul, ei fiind probă la dosar. Banii marcați nu ajung prea departe, deci nu intră în circulație.