| EmylyaEmy a întrebat:

Imi trebuie doar un raspuns scurt si la obiect:

Cine a castigat Al Doilea Razboi Mondial?

Primul razboi parca a fost castigat de Antanta thinking...

4 răspunsuri:
| lilith666 a răspuns:

Uniunea sovietica impotriva nemtilor condusi de hitler

| mara67 a răspuns:

Al doilea razbio mondial a fost castigat de alianta antihitlerista: aliatii anglo-americani si soviteicii au inconjurat Berlinul, dupa un an de retragere a armatelor germane.
razboiul s-a terminat atunci cand americanii au lansat 2 bombe atomice (littleboy si fatman) asupra oraselor hiroshima si nagasaki

| mara67 a răspuns:

Dai funda? puppy dog eyes

| DragosGr a răspuns:

In 1942 au semnat Declaratia Natiunilor Unite 26 de state care au luptat pana la capitularea neconditionata a puterlor Axei si dupa ce au capitulat puterile Axei, razboiul s-a incheiat.