| GeOrGy2o1o a întrebat:

Cine a castigat al Doilea Razboi Mondial? Axa sau Aliatii?

Răspuns Câştigător
evenso
| evenso a răspuns:

Aliatii au castigat ( Anglia, Uniunea Sovietica, Statele Unite ale Americii, Australia, Belgia, Brazilia, Canada, Danemarca, Franta, Grecia, Olanda, Noua Zeelanda, Norvegia, Iran, Filipine, Polonia, Romania, Tailanda si Iugoslavia )

3 răspunsuri:
| costellodonatz a răspuns:

Aliatii (SUA, Anglia, URSS, China etc)

| vampyremisa a răspuns:

Asta e usor. Axa il pierduse pe Italia, deoarece regimul lui Mussolini decazuse in 1944 si deci Italia schimba taberele, japonia camituleaza mai tarziu, deci, practic, Japonia si Germania au pierdut... permitand comunismului sa se extinda

| manke a răspuns:

Aliatii! Aici gasesti cateva anecdote legate de al Doilea Razboi Mondial: http://www.poftim-cultura.ro/tag/wwii/