| Dermou a întrebat:

Am o intrebare pentru cei care au dat astazi evaluarea nationala, ce epitet ati gasit?

6 răspunsuri:
| Jager a răspuns:

Drumuri lungi

| Anothergirl22 a răspuns:

Eu am scris: "drumuri șerpuite prin iarbă"... Crezi ca e corect? Tu ce ai scris?

| Anothergirl22 a răspuns:

Dar la repetiție ce ai scris?

| UnAnonimFaraNume a răspuns:

Nu inteleg de ce v-ati complicat... La repetitie era scuturandu-le, scuturandu-le, nu aveai cum sa gresesti. Restul sunt discutabile daca sunt. Ca epitet eu am luat ceva cu ranite, ideea era ca trebuie luat un substantiv cu adjectiv care e si expresiv. Nu stiu daca toate sunt

| Dermou explică (pentru UnAnonimFaraNume):

Maracini ranite epitet

| Lexu12 a răspuns:

Eu am luat ca epitet "ceruri albastre" si ca repetitie "Voi imi amintiti copilaria / Voi sunteti frati cu mine". Tu ce ai luat?