| anonim_4396 a întrebat:

"ramuri incalcite" este epitet?! Asta am scris la Evaluarea Nationala. Si nu sunt sigura straight face Va roog puppy dog eyes Fundalove struck Scuzati >categoria:"

Răspuns Câştigător
| XamUITATsaimiPUNnumeX a răspuns:

'Ramuri incalcite'? Ce fel de ramuri? Incalcite. laughing Deci da mai este!

4 răspunsuri:
| Anddreee a răspuns:

Eu zic ca da.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, e epitet sigur, depinde in ce context e folosit, adica ar putea fi, desi nu cred, o metafora ceva...

| Mariucaaa a răspuns:

Da e ok

| nan a răspuns:

Pai daca "prapastia mareata" e sigur un epitet atuncis i "ramuri incalcite " e sigur epitet