| aliceally a întrebat:

Am o intrebare si as vrea sa ma ajutati
o sa trebuiasca sa intru la facultate si chiar nu stiu ce sa intru
la inceput am vrut medicina dar sunt prea multi ani asa cu nu mai intru
si am vrut la farmacie dar nu prea simt ca ma atrage
eu as vrea sa am biroul meu si sa fiu importanta
sa imi aduca bani
si nu stiu ce facultate pot intra

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

La ce criterii ai tu pentru a alege facultatea nu o vei gasi niciodata.

Facultatea o alegi in functie de ce iti place, nu in functie de ani pe care ii faci sau de biroul pe care il vei avea odata. Si in niciun caz nu aleg ceva care sa iti aduca bani, pentru ca nu iti va aduce daca nu o faci din placere si nu stii despre ce e vorba

| Kenderesi_Diana_1974 a răspuns:

Este o gluma, nu? Cum sa intrii la facultate daca nu stii la care vrei, ce-ti place, ce ai vrea sa faci in viata? Cum sa ai biroul tau? facand ce? si mai ales daca ne luam dupa felul in care ai scris, oh well, numai la medicina nu ar trebui sa ajungi. Mi-ar fi frica sa ajung pe acolo mie sau familiei mele, sorry!