| zooooza a întrebat:

Am o mica problema.Azi am dat test la mate si nu prea am stiut. Vreau idei cum sa o conving pe profesoara de matematica sa nu mi-o treaca in catalog.Eu m-am gandit sa lucrez cat mai multe exercitii si sa scot de pe net teste si altele.
Dar va rog! Nu vreau raspunsuri gen:"Lasa sa iti treaca nota, ca sa te inveti minte!".

6 răspunsuri:
| Nicoleta a răspuns:

Cred ca sansele sunt minime.Gandeste-te ca daca ti-ar face tie acest favor, vor fi altii in clasa care vor vrea si ei acest lucru.Ar trebui sa o convingi sa nu treaca deloc lucrarile, sau sa treaca nota cui vrea, iar restul sa mai dati odata o lucrare.

| Lora a răspuns:

E bine si-asa fa exercitii si roag-o sa te asculte ca sa-ti mareasca nota.

| RS4 a răspuns:

Nu ai cum sa o convingi, doar daca va plangeti toata clasa ca nu ati prea stiut si sa va dea alt test peste o saptamana sa zicem!
- daca nu ti-ar trece nota doar tie, iti dai seama ca nu le-ar conveni colegilor care probabil au luat si ei note mici!
Singura sansa e sa nu treaca niciunuia nota, si sa repetati testul!

| Alee_6805 a răspuns:

Ai putea face cum a zis tu, daca nu merge mai am o solutie[in caz ca ti-l trece]...ai putea ca data viitoare sa inveti foarte bine si sa iei un 10 pentru a remedia nota proasta. Daca nu ati putea-o ruga pe doamna sa dati din nou testul, toata clasa.Si incearca si cu exercitiile iti va prinde bine si tie si poate si la nota:d

| viper1720 a răspuns:

Pai ai putea sa o rogi sa nu ti-o treaca spunandu-i ca nu ai avut timp sa inveti, si de acum inainte o sa inveti mereu la orele ei...nu stiu ce sa zic.Am fost si eu pus in situatii de astea si am rezolvat totul asa, deoarece m-am pus bine cu toti profesorii din scoala.
P. S-Treaba cu exercitiile ti le recomand si eu...tongue

| AnnaMaria1998ana a răspuns:

Paii...ai putea sa... o rogi sa iti mai dea testul odata sau daca mai ai fisa sa il faci acasa bine singura:d