| superpissy40 a întrebat:

Am o mica problema...Azi la liceu aveam ultima ora fizica,iar doamna este in concediu medical, asa ca a venit un inlocuitor.Toata clasa a hotarat sa plece, in afara de 5 fete.Noi ne-am dus la diriginta sa vorbim si a spus sa nu plecam ca domnul este in scoala si va veni, dar ceilalti deja plecasera.Am venit in clasa noi 5 si am stat dar 3 dintre ele au plecat si am ramas doar eu si cu o fata.Pana la urma a venit profesorul si am stat 5 minute cu dansul, iar dupa aceea noi doua am plecat.Nu a pus absenta la nimeni.Credeti ca e bine ceea ce am facut? Credeti ca se vor supara colegii pe noi doua? Ma simt ciudat... sad Funda

Răspuns Câştigător
| Elle20ro a răspuns:

Nu, de ce sa se supere? Nu e treaba colegilor tai ceea ce faci tu. Corect ar fi fost sa rameti cu totii ca profesorul sa va cunoasca si sa nu aveti probleme. Tu ai fost o fata cinstita si ai ramas, e foarte bine ce ai facut. Ora urmatoare sigur profesorul inlocuitor v-a discuta cu diriginta voastra si vor avea de suferit. FUNDA?

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Per ansamblue e urat ca chiuliti in masa, in particular e urat din partea voastra ca nu sunteti uniti, macar daca chiuliti, chiuliti cu totii, dar na mereu se gasesc vreo doi pupincuristi care sa ramana sa se dea bine pe langa profesori

| neutrino a răspuns:

Ai toate motivele sa te simti ciudat.

| Deliiiia a răspuns:

Colegii nu va vor vedea prea bine. Ideea este ca voi v-ati asumat angajamentul de a pleca si l-ati incalcat. Acum situatia e bunicica, fiindca nu au fost trecuti absenti, insa mai bine nu ati spune colegilor asta, cu toate ca doamna diriginta sigur le va tine lor morala si ceilalti se vor supara fiindca pe voi nu va cearta.

| TeckTonik997 a răspuns:

Nu ati facut bine, sigur se vor supara, cand jumatate pleaca, pleaca toti! Le puteati face probleme, cand pleaca toata clasa nu prea are ce sa va faca.

| MikuAlex a răspuns:

Colegii tai nu cred ca se vor supara pentru ca nu ai fost singura care ai ramas. In plus ei nu au facut ceva frumos...Nimeni nu le-a spus sa plece, asa ca nu au dreptul sa fie suparati pe tine s-au pe cealalta fata!

| adelinpopoviciu a răspuns:

Nu e problema ta ca ei au plecat de la ora. Daca ceilalti colegi au plecat, ei o sa primeasca absenta nemotivata! Asta e parerea mea. Funda? happy

| Violetta3433 a răspuns:

Nu se vor supara
Nu e problema lor, e mai bine ca ai ramas.
Poate ca nu a pus azi absent dar cand vei mai avea s-ar putea sa puna
Tu faci ce crezi ca e corect!
Daca ceilalti nu vor sa ramana nu vor
E treaba lor.
Sper ca te-am ajutat
Funda?!