| me_4173 a întrebat:

Asta vara incepusem sa ma inteleg foarte bine cu o colega si am devenit "cele mai bune prietene". Faceam totul impreuna, pana intr-o zi cand ea a placat la tara. Dupa cateva zile am plecat si eu, iar cand ea a venit inapoi tot vorbeam la telefon si abia asteptam sa o vad.Am hotarat cu maicamea sa plecam, chiar daca ea nu vroia si s-a cam suparat putin pe mine.Cand am ajuns, am iesit vreo doua zile si apoi ea tot gasea altceva de facut sau pleca peste tot.Si a inceput cearta.Eu ii spuneam ca ma lasa balta si ea se suparastraight face. Pana intr-o zi, cand i-am spus ca eu m-am sacrificat pentru eacrying si ca am venit de la tara, dar ea n-ar face asta. N-am mai vorbit cum vorbeam inainte, iar acum si-a gasit alte prietene si se poarta foarte urat cu colegii si cu mine. Voi ce spuneti? Eu sunt de vina? Un sfat?happy

Răspuns Câştigător
| MyRRuna a răspuns:

Nu esti tu de vina pentru ca tu ai facut'o cea mai buna prietena a ta si ea nu stie sa aprecieze asta, dar pentru tine e foarte important.

4 răspunsuri:
| CookieMonsta a răspuns:

Ea a renuntat la tine! De ce nu ai face la fel?
Prietenele sunt usor de gasit, go for it!

| CookieMonsta a răspuns:

Aww, ma simt apreciata, hunny.

| mytzzy_8364 a răspuns:

Pai nu esti u de vn pentru ca ai incercat sa fi mai aproape de ea si ai facut tot posibilu sa ajungi la ea dar ea te-a lasat balta... sfatu meu acum este sa ii dovedesti ca nu-ti pare rau chiar daca tie iti pare rau si in fata ei sa fi tare si sa ai curaju sa spui tot ce nu-ti convine chiar daca acasa plangi dar sa plangi sa nu te vada ea pentru ca daca o sa vada o sa zica a asta-i proasta ma duc cand vreau la ea asa o sa vn ea la tine(spar ca te-am ajutat sfatu asta e fost dat de la mama si eu ti-l dau tie):*

| opierdevara a răspuns:

Eu una ii dau dreptate lui @CookieMonsta!