| patricia_1074 a întrebat:

Am o nelamurire! as vrea sa ma transfer de la o universitate la alta, si nu stiu in ce conditii e posibil sa o fac! stiu ca de la o facultate la alta te poti transfera dupa primul an dar nu stiu daca si cand e vorba de o alta universitate! eu sunt la facultatea de mecanica Politehnica timisoara si as vrea sa ma transfer la Universitatea de vest la facultatea de chimie! cei care au cunostinte in privinta asta, as dori sa ma informeze mai bine! tin cont de sfaturile celor care doresc sa ma ajute si sa ma lamureasca!

2 răspunsuri:
| PalasanuGeorge a răspuns:

Poti sa te transveri dupa un an dar trebuie sa faci la director cerere de transferare si vei da primul examen la tine la facultate si dupa vei mai da unul in locul in care vrei sa te transferi. eu iti propun sa inveti binebig grin funda pls

| patricia_1074 explică (pentru PalasanuGeorge):

De invatat stiu ca trebuie sa invat insa nu m-ai lamurit! la mine la facultate ce examen trebuie sa dau?! ca nu te-ai explicat foarte bine! daca profilurile sunt diferite.se poate face transferul ca am inteles ca trebuie sa fie identice sau putin diferite ca sa pot da diferentele! daca stii mai multe te rog sa detaliezi, si apoi funditabig grin