| Estera123 a întrebat:

Am o prietena care va trebui sa dea bacul anul acesta. Ea a terminat un liceu tehnic(liceu cu 13 clase). A dat bacul de 2 (sau 3 ori, nu imi mai aduc aminte) si nu l-a luat. Anul acesta va da scris la romana, matematica si la fizica. Intrebarea mea este daca va putea ca la ultima proba sa aleaga chimie sau biologie in loc de fizica? Secretarele i-au spus ca nu are cum sa aleaga biologie pentru ca nu i s-a predat in liceu.

Răspuns Câştigător
| Dana211 a răspuns:

Poti alege o materie pentru bac doar dintre cele care fac parte din profilul pe care l-ai terminat. In cazul ei la profil tehnic sigur nu poate alege biologia. In plus daca a mai dat pana acum din fizica din cate stiu e obligata sa dea tot aceeasi materie

1 răspuns:
| Darkus56 a răspuns:

Nu poate!