| Mesa112 a întrebat:

Daca sunt la un liceu tehnologic si dau bacul din romana, matematica(M2) si pot sa aleg din biologie, fizica sau chimie, care credeti ca este mai ok? La ce ati dat voi daca ati dat si cat ati invatat?

2 răspunsuri:
| Anuket a răspuns:

Mulți aleg biologia, e multișor de memorat, dar se scoate sigur o notă bună. La chimie trebuie să știi formulele substanțelor, reacții, aici sunt mulți dezamăgiți. Pentru fizică sunt câteva formule, aveam 4 pagini cu formule atâta tot și făceam mecanică și electricitate, dar mi-a plăcut, teoria o știam, însă am rezolvat multe subiecte. Până la urmă nu am dat la niciuna din cele menționate.

| isemilia a răspuns:

Dai la materia la care te pricepi.