| andreeeea_6751 a întrebat:

Am o problema: am lipsit doua saptamani de scoala, penultima si antipenultima, nu am mers la olimpiada de romana si nici nu am anuntat, asta e ultima saptamana de scoala si eu am doar o nota la 5 materii... diriginta e foarte suparata pe mine + ca am ramas corigent la engleza. Maine a spus ca trebuie sa avem o discutie serioasa ( diriginta, proa de romana ) si sa i spun de ce nu am venit aceste zile la scoala. adevarul e ca : 1- mi a fost lene -; 2- am incercat sa L caut pe Dumnezeu; 3- mi e frica sa nu fi facut din greseala un pact cu satana; 4- m a parasit prietena pe care nu am vazut o niciodata ( suntem in orase diferite dar cica ne iubim. ma rog pe mine m a durut foarte tare, si nu mi a zis ea. nici nu eram impreuna. am vazut pe pagina ei de facebook ca are prieten ); 5- am fost distrus ca fiinta si n am gasit alt remediu decat sa stau acasa si sa mi plang de mile; 6- viata mea nu mai avea nici o importanta... aveam de gand chiar sa ma sinucid. asa ca nu mi pasa ce se intampla la scoala.
Maine cand am sa stau de vorba cu diriginta despre absentele si notele mele va fi greu, desigur n am sa i spun ce v am spus voua... nici nu stiu ce sa i spun. dar m am gandit la ceva si vreau sa mi spuneti daca e bine, daca nu par nesimtit si daca va tine : ceea ce vreau sa i spun este - Intra-un anumit punct al vietii omul isi pune intrebarea : merita sa lupti pentru viitorul tau? dupa ceea el va raspunde da sau nu. in cazul meu intrebarea a fost pusa de demult, fara sa mi dau seama, si acum mi s a raspuns : nu... acum lupt pentru acel da, si pentru un viitor mai bun.
Bine nu cred ca o sa sune asa. m am gandit la asta cand veneam acasa de la antrenament. oricum, ideea, e buna? stiti una mai buna? cum sa procedez?

6 răspunsuri:
| schlau a răspuns:

1.Esti prost
2.esti prost
3.Vezi-ti de carte si lasa fetele
si 4. spune-i mamei tale sa te duca la budimex-ai ceva probleme cu capu:''pact cu satana'',''il caut pe d-zeu'',. Ba daca esti credincios respectati mama(asa cum scrie in biblie)si du-te la scoala.

Ce viata are lumea...

| piciuk a răspuns:

Ce sa zic, imi pare rau pentru tine, o sa ti se prezinte teoria chibritului si n-ai ce face, mai bine decat sa zici ceea ce ai scris tu mai sus, te sfatuiesc sa taci. e mai bine asa. daca te prezinti cu discursul asta va crede ca faci misto de ea si ca faci pe desteptu'. parerea mea e ca atunci cand esti intrebat, sa lasi capul jos si sa taci, sa creada macar ca iti pare rau.promite-i ca te vei duce sa vorbesti cu profii sa te asculte si ca nu se va mai intampla. fa astfel incat sa nu-ti cheme parintii la scoala, ca atunci vei fi facut de tot rahatul.si inca un sfat, asa bonus. du-te la scoala.cand am fost in liceu, am facut aceeasi greseala ca si tine, iar acum ca am terminat imi pare rau, crede-ma, sunt multe lucruri pe care le-am pierdut, inclusiv amintiri alaturi de colegi, nu numai materia predata.

| BeBebuu a răspuns:

Spune-i si uh ca ai fost bolnav si nai vrut sa vii sa ii imbolnavesti p totilaughingP.S.eu asa fac cand nu ma duc si ma intrebare diriga dc n-am venit la sklhee hee

| ElenaOtilia a răspuns:

Sunt exact in aceeasi situatie ca tine.
laughing

| Eliara a răspuns:

Punctu cu pactu cu satana, imi place asta

| andreeeea_6751 explică:

Mai dar fiti seriosi va rog. shattene realizezi ca daca i spun asta dupa tot ce s a intamplat par un porc nesimtit fara pic de creier pe care l ar rasa repetent fara sa i pese?