| timioros a întrebat:

Mi-am ales un prieten din clasa mea, care este rau, dar eu nu am observat asta. El m-a tras spre rau si colegii mei m-au parat la diriginta ca au vazut ca am facut ucruri rele. Diriginta a spus sa aduc maine parintii la scoala. Mi-e frica sa le spun.Nu stiu ce sa fac.1. sa fug de acasa? 2. sa ma sinucid? 3. sa le spun ca sa vina la scoala si dupa aia o sa ma bata si pedepseasca. 4. alceva. nu stiu ce sa facccccccccccccccccccccccccccccccccccccccc! ajutati-maaa. va rogggggg. dau funda.

Răspuns Câştigător
| Radioactive a răspuns:

Offff, doamne! Ce ti-a trecut prin cap?! sa te sinucizi, sa fugi de acasa! cel mai bine, rupe toate relatiile cu prietenul ala, caci daca ai facut asa ceva din vina lui, inseamna ca de fapr nu iti e prieten.mai bine parintii afla decat de la tine, spune-le ca nu mai faci, promite-le asta, cuminteste-te o vreme, dovedeste-le ca pot avea incredere in tine, fa-le pe plac si spune-le TOOOOOOOT adevarul, caci mai bine afla de la tine, decat sa fie pusi in penibila situatie de a fi sunati de diriginta ori sa se pomeneasca cu ea la usa! si cu siguranta vor fi moooolt mai suparati daca afla de la altcineva. si acum, chiar daca vei veni cu parintii, diriginta probabil va fi suparata in continuare, asa ca invata mai mult decat de obicei si fii mai cuminte.succes si data viitoare mai ulta atentie la oameni!

7 răspunsuri:
| ioana1704 a răspuns:

Intotdeauna cea mai buna minciuna e tot adevarul. Asa ca 1- exclus, EXCLUS deci alege 3. altceva nu exista. Aaaa ba da, termina cu asa zisul " prieten ". BAFTA! Funda

| Adelina04 a răspuns:

Sinucide-telaughing
Glumesc logic... Cat creier!

| Lorє๔คnค a răspuns:

Spune-le tot adevarul despre prietenul tau si pe tine te vor considera nevinovat.

Asa se intampla, unii oameni au niste ''masti'' cu care isi fac o imagine diferite de cum sunt in realitate. Dar nu e cazul sa faci o criza din asta. Spune-le parintilor tai, dirigintei, care o sa-ti inteleaga problema si ''prietenul'' tau va fi pedepsit

| Cortex a răspuns:

Din cum vorbesti se deve clar ca nu ai fost niciodata "rau", esti doar un tocilar sincer. daca ai fi fost "rau" te-ar fi durut in patina de ce ar fi zis ai tai,+nu i-ai lasa sa te bata(sau cel putin nu ar putea),+nu primesti pedepse daca esti asa de "rau", si e imposibil sa te imprietenesti cu cineva "rau" si sa de vii si tu ca el, daca inainte sa fii "rau" erai cuminte(tocilar), atunci acel om "rau" nu te-ar fi bagat in seama sau te lua la mistowinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Primele 2 sunt prea de tot.Scoatele repede din calcul...eu tias sp sa vb cu diriginta sa explici problema daca nu vb cu parinti.doar sunt parinti tai, sp ca ai gresti care e problema fiecare gresim nu e atata de grav...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt de parere sa le spui sa vina la scoala o sa vezi ca nu o sa te bata sau sa te pedespeasca.este mai bine sa le spui tu decat sa le spuna altcineva. oricum fapta recunoscuta este pe jumatate iertata.

| KoKo56 a răspuns:

Paaaaaaiiii...variantaaaaa...1 sau 2