| LoryC a întrebat:

Am o problemă. Nu îmi găsesc carnetul de student. Sigur este undeva în casă pentru că nu am avut nevoie de el săptămânile acestea. Miercuri am un examen la facultate și nu știu cum ar trebui să procedez.
Am citit în unele locuri câ trebuie să publici în ziar diapariția acestuia, după care să mergi cu dovada la secretariatul facultății.
Știți cumva dacă așa se procedează la toate facultățile? Dacă merg să îmi fac altul trebuie să plătesc o taxă? Dacă da, cam cât (cu aproximație)?

1 răspuns:
| francut a răspuns:

Da, trebuie sa dai anunt de pierdere. Cu anuntul din ziar mergi la facultate si ceri altul. Nu stiu cat costa, depinde de fiecare unitate.