| Anasta11200 a întrebat:

Am o profesoară care pune 2 și 3 elevilor care, după părerea ei, scriu urât. Astăzi a rupt caietele a jumătate din clasă (la unii și de 3 ori) pentru că au scris o lecție în rânduri și nu în coloane. La finalul orei a spus că are dreptul să facă asta pentru că își desfășoară ora cum vrea. Este așa?

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

" Astăzi a rupt caietele a jumătate din clasă...a spus că are dreptul să facă asta"

hmmm, asta e de competența penalului!

| ReddY25 a răspuns:

Ciudat comportament

| mi25 a răspuns:

Va cumparat profesoara caietele? Daca le cumpara ea, atunci poate sa o faca, fiind proprietatea ei. Daca nu, acestea sunt proprietatea elevului.

| DeMicUnCălător a răspuns:

Cănd mai face asta. Filmeaz-o și imprăștie clipul pe net. Să vedem ce părere au adulți care o văd ce face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi se pare cam deviant comportamentul acestei profesoare și că face abuz de putere.
Da, un elev trebui să aibă caligrafie frumoasa, dar e aberant sa ai pretenții sa scrie in nu știu ce stil. Contează mai mult sa scrii și ce scrii.

| MironMihaela a răspuns:

E abuz de putere.Trebuie reclamata la inspectoratul scolar sau Biroul de Siguranta Scolara.