| oVeveritzaDulcexD a întrebat:

Hey! Am nevoie de niste sugestii straight face De cand sunt in clasa a V-a am caietele tot mai urate si scrisul urat. sad Cum as putea sa-mi infrumusetez scrisul dar in acelasi timp sa scriu si repede? :d

Răspuns Câştigător
| educatie2021 a răspuns:

Rapid si Frumos nu se poate. Poti incerca sa scrii frumos pentru ca mai apoi o sa iti creasca si viteza, odata ce ti-ai format un tipar pentru fiecare litera si te tii de el. Sigur o sa reusesti dar nu peste noapte. Alt sfat, scrie egale intre ele literele (si ca spatiu si ca inaltime) si cu alineat.

1 răspuns:
| Myssteriusthanlife a răspuns:

Buna nu stiu ce sa iti spun tinand cont ca eu scriu frumos din a1a dar fa multe exercitii cu literele exact cum le faceai in cala 1 si faaa multe exercitii si ai sa vezi ca cu timpul o sa scrii frumos funda?