| SweetSacrifice a întrebat:

Am olimpiada sambata aceasta la limba engleza, iar profesorul meu a uitat sa imi dea expresii de invatat pentru compuneri. Adica cuvinte mai rar intalnite sau expresii care sa atraga in compunere si sa zica cititorul ca vai ce stie asta engleza. happy oh go on Am un profesor slab, si daca ati putea sa ma ajutati cu niste expresii.Nu e tema!

1 răspuns:
| RomulusMilea a răspuns:

Site-ul de la adresa de mai jos îţi oferă o listă consistentă de expresii, grupate de la A la Z:

http://www.learn-english-today.com/......l-list.htm

Mult succes şi spor la învăţat!