| laur12 a întrebat:

Am picat bacul si acum! Am picat, pot spune la limita fara 20 de sutimi n-am luat..adica nu mi-a iesit media 6, 00 cat trebuia.Normal ca am facut contestatie dar,nu imi dau prea mari sperante! Problema e ca nu ma regasesc, parca mi-ar fi murit cineva apropiat atat de greu imi este sa accept situatia...Nu stiu,simt asa ca mi s-au indepartat pana si prietenii mai apropiati,de parca as fi ultimul prost.Voi ce ziceti, mai am sanse sa iau la contestatie? eu nu credwinking

Răspuns Câştigător
| Deliadelias a răspuns:

Ei, ai sa-l ei dupa contestatie, ai sa vezi, exista o sansa oricum big grin. Iar daca nu... Aia e, tragi anul acesta cat poti si il vei lua la anul. Nu trebuie acum sa-ti pui "mainile in gat", iti vei gasi un loc de munca, ceva. Daca nu, iti depui actele pentru somaj... si cum ti-am zis tragi tare anul acesta iar la anul ai sa vezi ca-l vei lua, cu o nota buna chiar smug

5 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Ar trebui sa vorbesti cu profesorii, eventual sa "ajuti" cu ceva pentru marirea notei, o cafea, un wisky, o maslina...
In primul rand, vorbeste cu diriginta, poate te ajuta si ea cumva.

| m97 a răspuns:

Speranta moare ultima. E o diferenta destul de mica si cred ca o sa il iei.

| Allinn a răspuns:

Daca nu iti corecteaza " la sange " ai sanse sa iei la contestatie. Si chiar daca nu iei, nu e un capat de lume, nu toti elevii iau bac-ul din primele 2 incercari. Si probabil acei prieteni care s-au indepartat de tine sunt mai mici ca tine si nu stiu ce inseamna Bacalaureat. Sper sa iei la contestatie si daca nu... incepe pregatirea pentru la anul` sau invata singur. happy Succes!

| AddyTakaBlack a răspuns:

Trebuie sa crezi ma ca daca incepi cu aaa nu o sa fac si aaa sunt fraier nu trebuie sa zici o sa iau bacu o sa ajung cineva nu...

| kim26 a răspuns:

Sincer acum. de ce te plangi dupa ce nu ai luat? de ce nu ti-ai facut griji inainte de examen? poate asa il luai si nu te mai simteai naspa...