| brokxy a întrebat:

Am pierdut inscrierile la facultate? Nu mai sunt inscrieri in toamna cum era anul trecut? Am citit pe site la facultate ca cica au fost in iulie....Va rog spuneti-mi daca mai sunt inscrieri in toamna! Si pot sa dau chiar daca nu am dat bacul anul asta in a doua sesiune?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

1.Mai sunt admiteri si in toamna dar numai la facultatile la care mai sunt locuri libere, asa ca uita-te pe site-ul oficial al facultatii care te intereseza.
2.Nu poti fi admisa la o facultate fara a avea diploma de bacalaureat, este o conditie obligatorie pentru a candida la admitere.

| brokxy explică (pentru Ioandelasal):

Am diploma de bac dar nu l-am dat anul asta si in 2019 are ceva daca vreau sa ma inscriu la toamna dar am dat bacul in prima sesiune in 2019?

| Ioandelasal a răspuns (pentru brokxy):

Nu are importanta cand ai sustinut examenul de bacalaureat, importanta este diploma de bacalaureat, asa ca poti candida si in sesiunea de admitere din toamna, bineinteles acolo unde mai sunt locuri libere.

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Sesiunile din toamna se tin la facultatile unde au ramas locuri libere la buget si/sau taxa. Uita-te pe site-ul facultatii care te intereseaza, sigur scrie.
Cum sa intri la facultate fara bac? Nu, nu se poate asa ceva.

| DanielPH a răspuns:

Normal ca mai exista o sesiune. Poti sa dai la orice facultate care mai are locuri libere, fie ele la buget sau taxa. Sunt si unele facultati unde nu mai sunt locuri nici la taxa, insa sunt putine.
Daca nu ai dat bacul in a doua sesiune? Adica? Il ai din anii trecuti sau nu-l ai deloc? Oricum, in cazul in care chiar nu ai diploma: https://a1.ro/......82833.html
preventiv.