| ionnik a întrebat:

Am reusit sa ma transfer la un profil de filologie bilingv germana de la un profil economic. diriginta mi-a spus ca o sa trebuiasca sa dau niste diferente.
care e treaba cu diferentele? le dau la materiile la care nu am dat teza la fostul profil? sunt grele? trebuie sa dau din toata materia dintr-un semestru?
mai pe scurt, ce reprezinta si la ce folosesc aceste diferente?
mentionez ca sunt clasa a9a

1 răspuns:
| Black a răspuns:

Pai daca te mutai la inceputul anului nu era nevoie de diferente...
Diferentele stiam ca se dau la materiile pe care nu le-ai facut tongue
Diferentele sunt pentru a avea medie pe primul semestru ( tu ai medie la mate si romana si alea alea... dar la alte materii pe care nu le faceai la filologie nu ai si trebuie sa iti incheie o medie la ele)(deci notele la diferente reprezinta mediile tale pe primul semestru la materiile respective)
Sper sa nu fi scris prostii laughing

Glumesc xD
Succes!