| Skillisallineed a întrebat:

Am sanse sa intru la Medicina? Is clasa 9-a filologie, si nu stiu daca am medie sa ma transfer la biochimie(incerc) si vreau sa stiu daca am sanse, bine cu meditatii la chimie, cer caietele de la colegii de la biochimie si invat in vara la bio..Profesori mi-au zis ca nu am sanse.

2 răspunsuri:
| diaac a răspuns:

Sanse sunt, pentru ca fiind in clasa a noua ai foarte mult timp sa aprofundezi materia. Este o idee foarte buna cu meditatiile.

| Andreea_Mihaella_1998 a răspuns:

Pentru medicina trebuie sa stii multa biologie, chimie, mate am inteles e mult de tocit si trebuie sa ai si sange rece, dar daca asta iti doresti bineinteles ca vei reusi