| ion2015 a întrebat:

sunt clasa a 11a si vreau sa dau la medicina, problema este ca inca sunt la profil economic si numai fac chimie si biologie dar din sem 2 incerc sa ma transfer la stiinte ale naturii pana atunci invat dupa memoratoare si caietele la un prieten, intrebarea mea este cum pot sa invat chimia bine ca nu ma pricep la aplicatii? deoarece pana acum nu am avut un profesor bun la chimie care sa imi explice, imi doresc enorm sa invat sa rezolv probleme, dati-mi si mie situru ca probleme la chimie sau dati-mi ceva exemple de probleme rezolvate

3 răspunsuri:
| Alina0491 a răspuns:

O colega de-a mea isi dorea sa dea la medicina, noi fiind la un liceu de arta nu am facut biologie si chimie decat in clasele IX-X. in clasa a XII si-a luat ore in particular si a intrat acum la medicina. Iti urez succes!

| Cornulet a răspuns:

... e greu daca nu ai un profesor cu care sa exersezi, Nu prea gasesti pe net asa ceva, mai degraba cauta carti de'a 11 si gasesti acolo probleme rezolvate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna...si eu sunt in clasa a 11-a si tot la medicina vreau sa dau. uita-te pe adresa asta>> http://www.librarie.net/......a-Dobrescu