| mihai_7182 a întrebat:

Am si eu o intebare.Sunt clasa a11-a si am probleme la chimie in sensul ca nu trec si v-as ruga sa-mi sugerati metode de invatare rapida pentru ca sincer nu inteleg nimic si am de invatat in 2 zile materia de pe un semestru intreg.
Metodele cele mai eficente vor primi fundita desigur.

1 răspuns:
| TheSundărSitaara a răspuns:

Sincer, ti-as sugera sa inveti logic, si nu mecanic (ca papagalul), e mult mai eficient. Desigur, e mai greu, mai ales daca trebuie sa-nveti toata materioa de pe un semestru. Dar, invatand logic, si bineinteles, daca ai un vocabular dezvoltat, stii sa te exprimi coerent, iti garantez eu ca-ti va fi mult mai usor, folosind cuvintele pe care le-ntelegi tuhappy; si vei retine leciile respective in creieras pentru un timp mult mai indelungat.

Mult succes in continuare, sper sa treci la chimie! happy