| piticul2atomic a întrebat:

Am si eu o intrebare:
Ce profil la liceu ar fi mai bun(adica sa ma ajute) daca vreau sa fac o facultate de management. M-am gandit sa intru la SAVA, la mate-info.
Voi ce ziceti?
Astept raspunsuri, si daca aveti alte idei pentru liceu, v-as fi recunoscator.
P. S:sunt in clasa. a 7-a, in a 6-a am avut media 9.63 si in a 5-a am avut 9.67.

Răspuns Câştigător
| alexy a răspuns:

Eu sa stii ca sunt la mate-info si m-am dus tocmai fiindca poti sa urmezi mai multe facultati dupa ce iesi de acolo.Cu media ta mare poti sa mergi la cel mai bun liceu din oras.Si sa stii ca profesorul meu de mate spune intotdeauna ca matematica iti dezvolta gandirea, desi e greu sa o intelegi, dar daca reusesti vei putea mult mai usor sa inveti si la celelalte.Bravo,ai medie foarte buna.Deci sfatul meu e sa mergi la mate-info, mai ales daca iti place matematica.

4 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Este f. f. bine la ce te-ai gandit tu! Profilul mate-info. iti va fi de folos chiar daca, spre sfarsitul liceului, iti vei schimba optiunea! Aceasta, pentru ca respectivul profil iti ofera posibilitatea sa optezi chiar si pentru facultati care nu presupun un nivel ridicat de pregatire anterioara la matematica sau la informatica.Numai bine!

| loricel a răspuns:

Profilul matemtica informatica este foarte bun daca vrei sa urmezi o facultate de management.

| magicianul19 a răspuns:

Du-te la mate info ca e bine

| aneta a răspuns:

Da. ori mate-info ori la peofil de economic