| Akesh a întrebat:

Trec clasa a 8-a si inca nu mi- am ales un liceu. Am media 9.63 si cel mai mult as vrea sa intru la filologie. Nu ma deranjeaza nici stiintele sociale/ale naturii, doar sa nu intru la mate-info. Care liceu ar fi cel mai bun pentru mine? Ma gandeam la Iulia Hasdeu sau la Cosbuc. As fi vrut sa merg la Lazar, dar am auzit ca nu prea se face scoala acolo. Ce parere aveti?

6 răspunsuri:
| Idc12345 a răspuns:

Hai in Sincai la stiinte ale naturii sau Spiru filo/st sociale/ale naturii laughingSi eu sunt in aceeasi situatie ca tine

| LovellyAngel a răspuns:

Cu 9,63 nu ai sanse tu la Lazar... Eu zic sa mergi la Cosbuc sau Sincai.

| justsummer a răspuns:

Ai o medie destul de mare ca sa intri unde vrei, dar media va fi inluentata si de testarea nationala si cand iti alegi liceul ar trebui sa te gandesti si la modul in care te-ai integra in colectivul de acolo.

| Alberto97 a răspuns:

Ai madia destul de mare iar cand te inscri la liceu o sa pui prima pe lista Stiintele scociale

| Alberto97 a răspuns:

Tu ai citit ce am scris eu?

| Akesh explică:

?