| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o intrebare ce tine de universitate.
Am terminat liceul cu profilul umanist si as vrea sa stiu daca as putea intra la Farmacie. Biologia, medicina se socoate a fi un obiect exact, real sau mai mult uman? E o adevarata dilema pentru mine.

Răspuns Câştigător
| Lilly095 a răspuns:

Am si eu o verisoara care a terminat clasa la profil uman: filologie iar acum vrea sa dea la medicina doar ca ea a inceput din clasa a 12 sa ia meditatii de biologie respectiv chimie cred ca ai avea si tu nevoie de niste meditatii ca sa te descurci bine la examen. Mult succes in continuare

2 răspunsuri:
| MisterKat a răspuns:

Stiu o tipa care a terminat la mine in liceu (tot profil uman) si in ultima luna s-a razgandit si s-a apucat de meditatii la Chimie si a luat examenul cu peste 7 (ceea ce e foarte bine pentru o absolventa de uman si pentru nivelul ei, in plus Chimia de liceu e foarte grea (asa mi se pare mie) ). Si a luat chiar si locuri la buget!
Mult Succes!

| andre999 a răspuns:

Poti sa intri la medicina daca iei examenul care este destul de greu. Medicina nu se "socoate" a fi stiinta exacta dar nici de uman nu apartine.