| anonim_4396 a întrebat:

in fiecare dimineata cand ma trezesc, ma dor sanii ingrozitor sad.
Si nu obisnuiesc sa dorm pe burta.
Astept raspunsuri happy

6 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Nu stiu daca e atat de grav happyPoate sunt in crestere si de aiawinking
Totusi ar fi bine sa mergi la doctor ca sa fi sigura ca nu e nimic gravbig grin

| monyk a răspuns:

Buna, se poate sa fie din cauza ca sunt in crestere, sau poate pentru ca esti in aceea perioada mai delicata numita menstruatie... dar de asemenea poate fi si altceva, daca durerea persista atunci un control medical e cel mai eficient sa afli despre ce e vorba din timp, bafta.

| mikella a răspuns:

Cel mai bine du-te la un control, si ai sa afli raspunsul cel mai bun

| Tessy a răspuns:

Du`te la doctor! Nu e de gluma!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Consultă un medic ginecolog, un endocrinolog (dozările hormonale) și o ecografie/tomografie a sânilor pentru a vedea ce se întâmplă.
Un diagnostic diferențial și instituirea unui tratament corespunzător te poate scăpa de acest disconfort.
O reacție normală poate fii atunci când vorbim de sindromul premenstrual care poate dura de la o zi până la14 zile (tensiune, durere în sâni) ori hainele pe care le porți sunt foarte strâmte și presează sânii (sutien, bustieră, top, etc.).
Sănătate.
Pa, pa.

| BadResonance a răspuns:

Sunt in crestere de aceea te dor, dar du-te la un doctor!