| SufferBoy a întrebat:

La admiterea de liceu daca eu pun prima data un liceu cu o medie mai mare decat media mea de admiterea dar nu asa mare iar a doua optiune pun un liceu cu o medie mai mica sau egala decat media mea, iar altul cu medie mai mica pune el prima optiune liceul pe care l-am pus eu pe a 2 optiune intru eu sau el?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Tu nu ai nici o treaba cu cei care au medie mai mica ca tine, ei practic nu exista in momentul in care vei fi repartizat tu. Practic, cand se ajunge la tine, se verifica prima optiune, daca e libera intri acolo, daca nu, se trece la a doua optiune si tot asa pana ti se gaseste loc. Abia apoi se trece la cel de sub tine. Pana nu verifica toate optiunile tale, nu are nici o importanta ce optiuni are el. Adica, in cazul intrebarii tale: intri tu.

| SufferBoy explică (pentru Brigaela):

Si repartizarea incepe descrescator? adica incepe de la cei cu media 10 dupa cei cu media 9.99, 9.98 etc?

| Brigaela a răspuns (pentru SufferBoy):

Da, exact in ordine descrescatoare a notelor

| SufferBoy explică (pentru Brigaela):

Multumesc, si inca ceva, fișele cu opțiuni sunt băgate la scanner sau sunt scrise de informatician adică el scrie codurile opțiunii respective si dupa la a 2 opțiune etc?

| Brigaela a răspuns (pentru SufferBoy):

Nu stiu, imi pare rau