| iullyan22 a întrebat:

Am si eu o intrebare in legatura cu evaluarea nationala. In urma contestatiei daca nu exista diferenta de 1 punct intre nota initiala si cea finala ramane prima nota?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nota nu se schimba daca exista doar o diferenta de 0, 50 puncte. Daca diferenta este de peste 1, 50 puncte atunci se trimite lucrarea spre reevaluare la o alta comisie si nota data de aceasta este cea care ramane.
Daca diferenta este intre 0, 50 - 1, 50 puncte atunci nota este cea data de comisia de contestatii.

2 răspunsuri:
| FaraSareDoi a răspuns:

Nota finala va fi cea după contestații... Exista riscul sa te trezești cu o nota mai mica.

| Andreeaaaaaaaaa a răspuns:

Se pune nota dupa contestatie, eu stiam ca pna la 0, 5 p ramane nota dupa contestatie, daca dif e mai mare de atat se recorecteaza teza