| 7Azaky a întrebat:

Am si eu o intrebare!
La bacalaureat la subiectul al 3'lea in cadrul probei de romana(scris), pe profilul real se da la alegere? Si la cel uman se da fix?
Sau nu e o regula?
Si ce crede'ti ca va pica anul acesta in toamna?

4 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

La cum scrii si la cat de "logic" expui o idee, chiar crezi ca mai merita sa pierzi timpul dand bac-ul in toamna?
Subiectele sunt, din vara asta, diferite; unul pentru uman, altul pentru real. Presupun, la ghici, ca asta voiai sa afli.

| 7Azaky explică (pentru ardnaxur1961):

Nu stiu cat de logic ma exprim eu dar vezi ca tu te incurci in virgule...
S'a gasit lupu moralist! Eram curios doar daca diferentierea intre uman si real se refera la faptul ca la subiectul III se da o tema fixa la uman si una la alegere la real (adica la real iti da sa alegi dintre mai multi autori)!
"Presupun, la ghici" ca acum o sa intelegi! Multumesc oricum pentru raspuns! Si da are rost sa merg, pentru ca, ce sa vezi, sunt sanatos!

| DayByDay a răspuns:

Nu e o regula fixa, normal se zice ca la uman se da mai greu ca la real sau tehnica, insa dupa parerea mea, subiectele din vara au fost asemanatoare.

| Atatt a răspuns:

Nu e neaparat o regula sa se dea fix, dar de bicei s-a dat la alegere. Probabil acum in toamna va pica relatia intre doua personaje sau caracterizare de personaj.