| asperger3 a întrebat:

Ce poate pica la subiectul ii la romana la bacalaureat?
Mentionez ca sunt aceleasi subiecte si la real si uman(mai putin iii) si e o intrebare ambigua pentru ca nu prea stie nimeni nimic.
Am vazut ca a picat de la curente literare pana la rolul verbelor

3 răspunsuri:
| Anon31241212 a răspuns:

Daca da gen epic la subiectul 3 o sa dea la subiectul 2 ideea poetica a unui text liric de comentat. Insa daca da liric cred ca da rolul verbelor sau precizarea unor trasaturi care fac posibila incadrarea textului intr-un curent literar. Anul asta chiar va fi o surpriza mare. Orice e posibil sa le treaca prin cap.

| asperger3 explică (pentru Anon31241212):

Tocmai asta e problema. Adica stii ce autori ai si ce ai de pregatit dar la doi sunt enorm de multe.
Macar de ar face o lista cu lucruri ce pica ladoi. O programa

| Anon31241212 a răspuns (pentru asperger3):

Exact.