| Andrei277 a întrebat:

Am si eu o intrebare mai delicata, si as vrea sa imi raspunda cineva din domeniu sau, cineva care cunoaste 100%.

Bun deci eu sunt acum in anul 1 la specializarea x, si am cam 3-4 materii comune pe semestru cu specializarea y, dupa ce termin eu anul 1, si dau la a 2 facultate ( care este specializarea y), mi se vor putea echivala examenele sustinute la specializarea x, atunci cand eram anul 1 pentru specializarea y anul 1?

Răspuns Câştigător
| Lostlyric a răspuns:

Da, ti se vor echivala. Insa doar la secretariat poti gasi informatii despre ce materii ti se vor echivala.

4 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Da, cel putin pe vremea mea se echivalau situatiile la materiile deja studiate si cu examene absolvite in cadrul altei specializari.

Dar vorbesc de 2 facultati din cadrul aceleiasi Universitati, caz in care nu mai trebuie sa faci nimic, sunt recunoscute automat.

| AliGab a răspuns:

Daca specializarile sunt in cadrul aceleiasi universitati se vor echivala fara probleme. Dar mai bine te duci la secretariatul universitatii si întrebi.

| Lostlyric a răspuns:

Intrebare: aceste doua specializari (x si y) tin de facultati diferite?

| Andrei277 explică (pentru Lostlyric):

Sunt din cadrul aceleasi universitati si facultati )

| Lostlyric a răspuns (pentru Andrei277):

Da, ti se vor echivala. Insa doar la secretariat poti gasi informatii despre ce materii ti se vor echivala.