| Shadwoboy a întrebat:

Am si eu o intrebare.
Sunt clasa a X-a si pe sem 2 vreau sa ma transfer la alt liceu, dar am niste probleme cu 2-3 profesori si nu cred ca imi vor incheia media eventul ma vor lasa corigent.
Mai pot face transferul daca sunt corigent la 1-2 materii sau am situatia neincheiata?
Pls raspuns!
Multumesc. Fundawinking

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu exista sa nu-ti incheie situatia, daca ai notele necesare, indiferent ca media o sa fie sub 5 sau peste 5, eventual, daca este sub 5, o sa fii corigent pe primul semestru si aceasta poate sa influenteze transferul doar daca liceul la care vrei sa mergi nu vrea un elev slab la invatatura.

| McMihai1993 a răspuns:

Daca ai un numar de absente la materiile respective neinchiderea situatiei este perfect legitima.Pentru a te transfera fa tot posibilul sa iti inchei mediile.