| bineasa a întrebat:

Am si eu o nelamurire : La un modul liceal (modulele tipice pentru. profilul tehnic) stiu ca se incheie media la final de an.
Insa ce nu inteleg e urmatoarea chestie : daca un elev pe primul semestru nu are nici o nota (sau 1) poate recupera pe semestrul 2 ca la sfarsit de an sa i se faca media generala?
Normal asa ar fi, considerand ca intre semestre nu se incheie si nu se calculeaza nimic insa practic?
Va multumesc mult! happy

2 răspunsuri:
| iEmonel a răspuns:

Sunt unele module ce tin doar cateva saptamani.
De recuperat poti doar daca vrea profesorul si de obicei astia de module sunt mai darnici, deci da, poti.

| PRoMeTHeUM a răspuns:

Conform definitiei modulului pe care ai spus o si tu, chiar daca nu ai nicio nota p sem 1 se continua in al 2 lea situatia
sper ca te am ajutat